Narzędzia w gabinecie stomatologicznym to podstawa

Praca stomatologa jest bardzo wielowymiarowa i na sukces zabiegu składa się bardzo wiele czynników, które dopiero w połączeniu są czymś, co pozwala na sprawną i efektywną pracę. Aby sukces był możliwy, należy wziąć pod uwagę, że każdy element, który się na niego składa, musi być idealny – narzędzia to wysoka jakość, umiejętności to stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, pacjent to odpowiednie do niego podejście oraz chęć otwarcia się na jego potrzeby. Dopiero połączenie tych trzech rzeczy daje możliwość osiągnięcia pełnego sukcesu w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w postaci gabinetu stomatologicznego.

Nie można mówić, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Każdy z tych elementów jest równie istotny, ale też o każdy dba się inaczej, na innej płaszczyźnie. Wspólnym mianownikiem jednak  pozostaje konieczność włożenia wysiłku w to, aby faktycznie zadbać o wszystko razem i każdą rzecz z osobna.

 

Nie pozostawia wątpliwości fakt, że narzędzia stomatologiczne są podstawą w pracy każdego stomatologa i trudno bez nich mówić o przeprowadzeniu jakichkolwiek zabiegów, które byłyby skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Na dobre narzędzia składa się wiele czynników, które są składowymi elementami całości. Warto jednak pamiętać, że narzędzia dla stomatologów są inwestycją na lata, która zwraca się z czasem – zwłaszcza jeśli dokonamy zakupu lepszego sprzętu, który będzie długo służył w gabinecie.

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są narzędzia i jakie certyfikaty posiadają. Im wyższa klasa materiału, tym większe prawdopodobieństwo, że narzędzia będą służyły w gabinecie dłużej niż dwa lata, co jest bardzo istotną kwestią jeśli wziąć pod uwagę, że zakup narzędzi wiąże się z wydaniem jednorazowo bardzo dużej ilości gotówki. Jeśli okaże się, że zakupione narzędzia stomatologiczne są kiepskie jakościowo, szybko staniemy przed koniecznością zakupu nowych, co będzie generowało kolejne duże wydatki, które przecież w kwestii narzędzi miały się zakończyć na długie lata.

 

Oprócz materiału istotna jest ergonomia i wygoda użytkowania, która bezpośrednio wpływa na pracę z narzędziami, co z kolei przekłada się na precyzję i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Bardzo istotną kwestią przy wyborze sprzętu do gabinetu jest pewny i bezpieczny chwyt każdego z narzędzi, zwłaszcza w przypadku tych, do użycia których potrzeba użyć siły fizycznej. Bezpieczny uchwyt daje stabilność, która jest tak ważna w stomatologii, pewny chwyt pozwala także na doskonałą precyzję. Efekt ergonomicznego uchwytu można uzyskać na wiele sposobów, jednak najczęściej stosuje się dodatkowe profilowanie części chwytnej, najczęściej są to powierzchnie antypoślizgowe uzyskane za pomocą dodatkowych rowków lub na skutek zastosowania materiałów antypoślizgowych.

 

Każdy producent, który istnieje na rynku już jakiś czas, ma świadomość tego, jak ciężką walkę stoczyć trzeba, aby przekonać do siebie klienta, dlatego starają się dopieścić stomatologa pod każdym możliwym względem. Nie dajcie się jednak zwieść tej dbałości o klienta, często jest ona tylko pozorna, a rzeczywistość okazuje się rozczarowywać.