Jaki pakiet medyczny wybrać?

Prywatne abonamenty stanowią alternatywną opcję dla pomocy dostępnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiele osób decyduje się więc na zakup świadczeń, gwarantujących dostęp do specjalistów, badań laboratoryjnych oraz szczepień. Warto wiedzieć, który abonament wybrać spośród dostępnych opcji.

Przykładowe warianty

Różnorodność pakietów medycznych pozwala na zakup świadczenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Podstawowy abonament gwarantuje dostęp do nielimitowanych konsultacji internistycznych lub pediatrycznych i możliwość skorzystania z pomocy pięciu specjalistów. W ramach świadczenia pacjentowi przysługuje ponadto prawo do przeprowadzenia  badań diagnostycznych oraz laboratoryjnych na zlecenie lekarza. Po dopłacie trzydziestu pięciu złotych można skorzystać z dodatkowej konsultacji lub badania ultrasonograficznego. Warto dodać, że abonament sprzedawany jest w dogodnym systemie ratalnym. Wariant optymalny zawiera m.in. nielimitowane konsultacje internistyczne lub pediatryczne, wizyty u dwunastu specjalistów, badania diagnostyczne i laboratoryjne. Pakiet ten stanowi oszczędność pieniędzy. Za dopłatą 25 złotych można bowiem zapisać się na wybraną konsultację lub badanie USG. Pakiet kompleksowy gwarantuje: nielimitowane wizyty u internisty albo pediatry, dostęp do osiemnastu specjalistów, a także analizy laboratoryjne i diagnostyczne. Świadczenie można zakupić w ratach 0%. Po dopłacie 15 zł zyskuje się dostęp do badania USG lub dodatkowej konsultacji specjalistycznej. W pakiecie tym oferowana jest również profilaktyka stomatologiczna. Abonament Ciąża stanowi idealną opcję dla kobiet, spodziewających się dziecka. Pakiet ten zapewnia bowiem: konsultacje z internistą lub pediatrą, wsparcie ginekologa oraz możliwość przeprowadzenia badań KTG, 3D/4D, testu Pappa itd. Przyszła mama ma ponadto zagwarantowany udział w zajęciach w szkole rodzenia. Po porodzie może ona skonsultować się z położnikiem lub pediatrą.  Odpowiednik wyżej opisanego pakietu stanowi Moduł Ciąża. Rozbudowany jest on o: badanie glukozy po jedzeniu i obciążeniu, określenie grupy krwi oraz czynników Rh, sprawdzenie przeciwciał odpornościowych anty-Rh, a także WR.

Najlepsza opcja

Przy wyborze odpowiedniego abonamentu należy wziąć pod uwagę liczbę konsultacji, przysługujących w ramach konkretnego pakietu. Duże znaczenie ma również czas oczekiwania na daną wizytę. Warto wziąć pod uwagę formę umawiania konsultacji. Wiele firm oferuje bowiem możliwość zapisywania się na badania oraz wizyty do specjalistów za pośrednictwem wygodnego i praktycznego kalendarza online. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne dla osób pracujących. Nie trzeba bowiem dzwonić do rejestracji i czekać w kolejce oczekujących. Przy wyborze odpowiedniego pakietu warto uwzględnić liczbę placówek, realizujących usługi. Ma to duże znaczenie w przypadku osób, mieszkających poza dużymi aglomeracjami. Cena pakietu powinna być dostosowana do liczby oraz jakości świadczonych usług.

Prywatna opieka medyczna jest rozwiązaniem, które warto rozważyć, chcąc korzystać z profesjonalnego wsparcia lekarzy. Szczegółowe informacje na temat świadczeń dostępne są na stronie internetowej https://cmp.med.pl/.