Zadbaj o kończyny

O tym, że trzeba o siebie dbać, wie już chyba każdy.

Niestety w wielu przypadkach nie wystarcza zwykła higiena osobista czy wcieranie cudownych kremów, które spowodują, że w jedną noc odmłodniejemy o dwadzieścia lat. W takie czary lepiej nie wierzyć, ponieważ zawód może być naprawdę dotkliwy, a gdy jeszcze uwzględnimy ceny tego typu specyfików… aż się włos na głowie jeży. Dzisiaj jednak ani o włosach, ani o paznokciach… A no właśnie nie – dzisiaj porozmawiamy pośrednio paznokciach, ponieważ nasza uwaga skupi się na naszych dłoniach oraz stopach, o których pielęgnacji często zapominamy. Polecam Podolog Warszawa.

Na początku ustalmy jedną rzecz — dłonie są naszą wizytówką. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z was wydaje się, że to piękny uśmiech czy przenikliwe oczy nas reprezentują. Musimy was jednak rozczarować, ponieważ to właśnie po wyglądzie naszych górnych kończyn najczęściej się nas ocenia. Robią to zarówno nasi znajomi, pracodawcy, ale i przypadkowi, nieznani nam ludzie. Robimy to podświadomie. Warto też wiedzieć, że ogólny światopogląd się zmienił. Niegdyś uważano, że zniszczone dłonie są symbolem ciężkiej pracy i poświęcenia. Teraz przypisuje się im jednak inne znaczenie. Osoby o zniszczonych dłoniach uznaje się za po prostu niedbające o siebie. Niestety światopogląd ten jest bardzo krzywdzący, ponieważ wielu z nas bardzo ciężko pracuje na to, aby wyżywić rodzinę i nie ma czasu, aby zadbać o siebie. Rozumiemy to i dlatego właśnie chcemy zaproponować wam kilka zabiegów kosmetycznych, które trwale poprawią wygląd waszych dłoni czy stóp.

 

Podstawowymi zabiegami są bez wątpienia manicure oraz pedicure,

które dla większości z nas są po prostu wystarczające. A polegają one na usuwaniu zrogowaciałego naskórka, oczyszczeniu paznokci i odpowiednim nawilżeniu skóry, co przyśpiesza regenerację zniszczonych tkanek. Zabiegi te wystarczy powtarzać raz na kilka tygodni, aby zachować minimalne korzyści. W tym wypadku im częściej, tym lepiej.

Oczywiście planując takie zabiegi, musimy wybrać odpowiedni salon kosmetyczny, który wykona usługę z najwyższą starannością. Nie możemy przecież dopuścić do sytuacji, w której zajmuje się nami osoba bez odpowiedniego przygotowania. Dobre kosmetyczki w Lublinie (zobacz) cieszą się pozytywną opinią klientek. Warto w ich ręce oddać swoje dłonie. Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego specjalisty jest czytanie opinii o okolicznych salonach, które możemy znaleźć wpisując na przykład hasło: „kosmetyczka Lublin” w wyszukiwarce internetowej.