Medycyna estetyczna – rozstępy

Rozstępy to problem dotykający coraz większej ilości kobiet.

Dużą wagę przy ich powstawaniu mają czynniki genetyczne. Rozstępy pojawiają się w momencie szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej, gdy skóra przestaje być elastyczna i zaczyna  pękać w głębokich warstwach. Bardzo często z rozstępami muszą borykać się kobiety w ciąży. Rozstępy najczęściej pojawiają się na nogach, brzuchu oraz w okolicach biustu. Istotna jest profilaktyka – już zawczasu należy stosować kremy zapobiegające rozstępom, bardzo skuteczne są również masaże ujędrniające ciało, którym można poddać się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Czasem jednak podejmowane działania nie przynoszą zamierzonych skutków i pomimo intensywnych wysiłków rozstępy i tak się pojawiają szpecąc nasze ciało. Co należy wówczas uczynić, aby się ich pozbyć? Najskuteczniejsza będzie wizyta u kosmetyczki. W ostatnich latach medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła i daje silny oręż w walce z rozstępami. Duże efekty przynoszą zabiegi mezoterapii. Wykonuje się ją przy użyciu specjalistycznego sprzętu – w miejsca zmienione chorobowo bezpośrednio wstrzykuje się substancje lecznicze i uzupełniające. Dzięki temu skóra szybko się regeneruje, a rozstępy stają się o wiele mniej widoczne. Równie skutecznym zabiegiem, ale o wiele droższym jest usuwanie rozstępów przy użyciu lasera kosmetycznego. Celnie wymierzona cienka wiązka promieniowania ma za zadanie pobudzenie do działania komórek podskórnych i ich szybszą regenerację. Od czasu do czasu warto również poddawać się specjalistycznym masażom w gabinetach odnowy biologicznej. Specjalistyczne kremy stosowane podczas tych zabiegów zmniejszają widoczność rozstępów i powodują, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Wszystkie wspomniane metody (oprócz masażu) mają długą listę przeciwwskazań do ich wykonywania. Do najważniejszych należą ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, epilepsja a także choroby z grupy autoimmunologicznych. Przed każdym zabiegiem poproś kosmetyczkę, aby przedstawiła ci listę potencjalnych zagrożeń i zastanów się czy konkretny zabieg nie przyniesie przypadkiem więcej szkody twojemu organizmowi niż pożytku. Zabiegi redukujące rozstępy wykonywane są w większości salonów kosmetycznych. Jeżeli nie masz czasu na długie poszukiwania idealnego salonu to skorzystaj z wyszukiwarki internetowej. Znajdziesz tam wszystkie gabinety kosmetyczne znajdujące się bezpośrednio w twojej okolicy. Wystarczy w pole wyszukiwania wpisać frazę “kosmetyczka Kraków”.