Uzyskanie e-recepty jeszcze nigdy nie było tak proste

 

E-recepta to stosunkowo nowe rozwiązanie, które przez lekarzy i apteki jest traktowane na równi z tradycyjną receptą. Jest to jednak opcja o wiele wygodniejsza i można ją uzyskać przez Internet, bez wychodzenia z domu.

 

E-recepta online to usługa połączona z konsultacją z lekarzem

 

Jeżeli jesteśmy chorzy i potrzebujemy leków, nie musimy już umawiać się do gabinetu lekarskiego w celu uzyskania potrzebnej recepty. Dzisiaj możemy uzyskać konsultację online, podczas której lekarz oceni nasz stan i przepisze nam potrzebne leki. W ten sposób cała usługa jest bezpieczna i kwalifikowany medyk ocenia, jakie leczenie będzie dla nas najlepsze. Taką usługę oferuje strona Telemedyk.online. Potrzebne jest tylko wypełnienie formularza – w ciągu godziny skonsultuje się z nami medyk online. Recepta, którą wystawi, będzie elektronicznym odpowiednikiem tradycyjnej recepty.

 

Dlaczego e-recepta jest lepsza od recepty tradycyjnej?

 

Chociaż niektórzy są sceptyczni co do nowinek technologicznych, to e-recepta szybko podbija serca pacjentów. Żeby ją uzyskać, nie musimy udawać się do gabinetu lekarskiego, dzięki czemu oszczędzamy wiele czasu. Nie musimy martwić się o zgubienie recepty albo wylanie na nią kawy. Dostajemy ją w formie smsa, dzięki czemu zawsze mamy przy sobie potrzebne informacje. Farmaceuta w aptece nie ma problemu z rozczytaniem pisma lekarza, nie ma też obaw czy na recepcie znalazły się wszystkie potrzebne informacje, jak np. dawkowanie. Taka recepta online to nowość, która jest dużym ułatwieniem dla pacjentów, lekarzy i farmaceutów.

 

Żeby uzyskać taką receptę, nie musimy też stać w kolejce wśród innych chorych – nie musimy nawet wychodzić z łóżka. Leki może nam wykupić ktoś z rodziny, a sama recepta jest ważna aż 30 dni. E-recepta jest przyjmowana przez wszystkie apteki.

 

Na jakie leki może być wystawiona e-recepta?

 

W ten sposób możemy otrzymać wszystkie leki, jakich potrzebujemy, również te, które przyjmujemy na stałe. Konsultacja online pozwala lekarzowi ocenić nasz stan i konieczność przepisania leków, na przykład na przeziębienie, alergie albo problemy żołądkowe. W ten sposób można też uzyskać receptę na leki antykoncepcyjne i wszystkie inne leki, które już zażywamy. Potrzebne jest wtedy tylko załączenie dokumentacji, która potwierdza, że lekarz przepisał nam leki. Ponieważ recepta online jest traktowania na równi z receptą tradycyjną, to można za jej pomocą uzyskać wszystkie potrzebne nam leki.