Wizyta u chirurga naczyniowego – co to oznacza dla pacjentów?
Wizyta u chirurga naczyniowego – co to oznacza dla pacjentów?
Coraz więcej pacjentów kierowanych jest na wizytę do chirurga naczyniowego. Z czym się taka wizyta wiążę? Co wizyta u chirurga naczyniowego oznacza dla pacjentów? Sprawdzamy!
Chirurg naczyniowy – co to za specjalista?
Czym dokładnie zajmuje się https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/? Dlaczego to właśnie do niego kierowanych jest coraz więcej pacjentów? Odpowiedź jest bardzo prosta – coraz więcej osób zmaga się ze schorzeniami naczyń krwionośnych i limfatycznych, a chirurg naczyniowy jest lekarzem specjalistą, który się nimi zajmuje. To właśnie do chirurga naczyniowego należy wykrycie wszelkiego typu nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych i limfatycznych, jak również dobranie leczenia, które zapewni pacjentom powrót do zdrowia. Niestety wielu z nas lekceważy pierwsze symptomy, dlatego nie zawsze powrót do zdrowia sprzed schorzenia jest możliwy, jednak chirurg naczyniowy dokłada starań, by pomóc nam najlepiej, jak potrafi.
Wizyta u chirurga naczyniowego – z czym należy się liczyć.
Jak już wspomnieliśmy, chirurg naczyniowy zajmuje się schorzeniami naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, więc kierowani są zwykle do niego pacjenci, u których podejrzewa się jakieś nieprawidłowości w ich pracy. Wskazaniami do wizyty mogą być problemy z kończynami, w tym np. drętwienie stóp, skurcze, mrowienie, czy też puchnięcie stóp. Jednak na tym nie koniec, ponieważ również ociężałe stopy, pajączki, czy żylaki to symptomy, których nie wolno lekceważyć. Im wcześniej zgłosimy się do chirurga naczyniowego, tym szybciej będziemy mogli podjąć stosowne leczenie.
Oczywiście każdy z nas może zmagać się z innymi przypadłościami, co oznacza, że chirurg naczyniowy zastosuje zupełnie inne leczenie. Aby dobrać je odpowiednio, zwykle wizyta zaczyna się od wywiadu z pacjentem, wstępnymi oględzinami oraz dokładnymi badaniami. Na etapie diagnostyki lekarz może zlecić nam badanie USG Doppler, tomografię, czy nawet angioskopię. Dopiero kiedy dokładnie ustali, co nam dolega, dobiera leczenie.