Preparaty dermatologiczne przeciw wypadaniu włosów

Preparaty dermatologiczne przeciw wypadaniu włosów

Produkty na łysienie możemy podzielić z grubsza na trzy grupy. Jedne charakteryzują się głównie wykorzystaniem składników naturalnych, mających za zadanie działania bezpośrednio na nasze mieszki włosowe, czy jako bloker DHT (jeśli oczywiście mamy do czynienia z łysieniem androgenowym). Druga grupa produktów opiera się na stosowaniu chemicznych związków które mają wywołać pozytywne działanie na nasze włosy. Istnieje jeszcze trzecia grupa preparatów i te chciałem omówić dzisiaj nieco szerzej i przedstawić parę przykładów.

Trzeba sobie też zdać sprawę, że tak naprawdę problem wypadania włosów może leżeć w naszej skórze. Nawet przy łysieniu androgenowym DHT działa przecież na mieszki włosowe, a nie na same włosy. Do tego istnieje też wiele przyczyn typowo dermatologicznych, które mogą powodować znaczne ubytki w naszej fryzurze. Nasza skóra jest niczym gąbka, jeśli idzie o działanie czynników zewnętrznych, które też przecież mogą powodować osłabienie kondycji włosa. Stąd też warto zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem na nasze łysienie nie będzie działanie preparatami bezpośrednio na skórę głowy. Tak w kwestii oczyszczającej jak i ochronnej. A do tego znaczna część preparatów dermatologicznych jest tworzona pod kątem obrony naszych włosów.

Jednym z takich produktów jest płyn przeciw wypadania włosów Folcare. W swoim składzie zawiera tak zwane Glikozaminoglikany.

Są one podstawowym składnikiem tkanki łącznej człowieka. Dodatkowo występują one w mieszku włosowym kiedy znajduje się on w fazie anogenowej (czyli wzrostu), a nie ma ich kiedy nasze włosy zaczynają wypadać. Logiczne jest więc,  że jeśli zwiększymy ich obecność w skórze głowy to będą one pobudzać i stymulować mieszki włosowe do produkcji. W składzie tego produktu znajdziecie też specjalny kompleks który ma przeciwdziałać powstawaniu wolnym rodnikom – uszkadzającym nasze włosy. Całość uzupełniają witaminy B6 i B8. Ich z kolei zadaniem jest regeneracja i odżywianie naszej fryzury. A sam preparat pozwala też znacznie ograniczyć nadmierny łojotok i łupież. Są to częste problemy występująca razem z łysieniem. Jeśli chcemy zatrzymać wypadanie włosów powinniśmy stosować go trzy razy w tygodniu przez około dwa miesiące. Aby osiągnąć lepsze efekty można go używać wraz z dermatologicznym szamponem Folcare. Zawiera on zasadniczo ten sam zestaw składników co preparat opisywany wyżej. Można więc powiedzieć, że wzmacnia on kurację płynu przeciw wypadaniu włosów. Oprócz tego stosowanie tego szamponu ma chronić też naturalną florę bakteryjną naszej skóry głowy. To  z kolei powinno pomóc w utrzymaniu mocnych i bujnych włosów. Dodatkowym efektem stosowania szamponu jest ich optycznie zwiększona objętość.

Chciałbym przedstawić jeszcze dwa dermatologiczne preparaty które mogą pomóc w walce z łysieniem. Jednym z nich jest produkt zapobiegający nadmiernemu wypadaniu włosów. Można go w pewien sposób przypisać do pierwszej grupy którą przedstawiłem na początku ze względu na składniki. Gdyż oparty jest on o aktywne wyciągi z roślin. Wciąż jest to jednak produkt tworzony pod kątem dermatologicznym. Preparat ma działać silnie odżywczo i wzmacniającym na naszą fryzurę i skórę głowy. Stosować go należy zaraz po użyciu szamponu – o którym zaraz – zewnętrznie i bezwzględnie unikać kontaktu z oczami. Zawartość ampułki wylewa się na głowę i wmasowuje w skórę. Intensywna kuracja polega na stosowaniu jednej ampułki co drugi dzień przynajmniej przez trzy tygodnie. Najlepiej powtarzać ją na wiosnę i jesień. Z kolei szampon charakteryzuje lekko kwaśne Ph. Produkt ten ma być bardzo pomocny w walce z wypadającymi włosami. Używać go powinny osoby z fryzurą łamliwą i słabą. Jest on de facto uzupełnieniem kuracji przy wykorzystaniu ampułek. Stosować go można właściwie codziennie, gdyż nie zawiera szkodzących naszym włosom substancji.

Przedstawiłem tutaj tylko cztery produkty z szerokiej listy preparatów dermatologicznych zapobiegających wypadaniu włosów, a jednocześnie dbających o naszą skórę i tak by była zdrowa. I być może warto przyjrzeć się im bliżej z racji chociażby kompleksowego działania, które znacznie może pomóc w walce z łysieniem.