USG 3D – gdzie można zrobić w Warszawie?

USG 3D – gdzie można zrobić w Warszawie?

Dla wszystkich przyszłych rodziców okres ciąży to wyjątkowy czas. Pragną jak najszybciej poznać swoje dziecko i na szczęście w dobie wysoko rozwiniętej technologi i specjalistycznych urządzeń, nie muszą czekać aż do narodzin. Dzięki usg 3d warszawa maluszka można podglądać na każdym etapie ciąży. Jednak to nie wszystko, ponieważ USG 3D jest ważnym elementem diagnostyki prenatalnej. Gdzie wykonać badanie w Warszawie, by sprawdzić, czy maleństwo prawidłowo się rozwija? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

USG 3D – co to za badanie?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w życiu przyszłych rodziców. Jednak w tych chwilach rodzicom nie tylko towarzyszy szczęście, ale również lęk o to, czy dziecko urodzi się zdrowe. Dzięki technologi 3D można to sprawdzić jeszcze przed urodzeniem malucha. Czym dokładnie jest USG 3D? Z pewnością to innowacyjna technika, która daje bardzo rzeczywisty obraz malucha. USG 3D pozwala uzyskać dokładny obraz dziecka, zaczynając od rozpoznania jego płci, po wygląd, każdy ruch, czy wady wrodzone. Dzięki temu lekarz jest w stanie na bieżąco monitorować rozwój dziecka, wychwycić wady genetyczne i wrodzone, a to pozwala na lepsze przygotowanie się na narodziny dziecka zarówno w przypadku rodziców, jak i lekarza, zwłaszcza jeśli dziecko będzie wymagało pomocy medycznej zaraz po narodzinach.

USG 3D – gdzie zrobimy w Warszawie?

Gdzie dokładnie możemy zrobić takie badanie w Warszawie? Pewnie wszyscy rodzice, które czekają na narodziny malucha, wychodzą z założenia, że badanie można wykonać w każdej placówce zdrowia, w tym również w tych działających w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety nie jest to takie oczywiste, ponieważ nie wszystkie publiczne placówki zdrowia mają tak nowoczesny sprzęt. Dlatego lepszym rozwiązaniem może okazać się zrobienie USG 3D w prywatnym gabinecie. W prywatnym gabinecie warszawskim korzysta się tylko z nowoczesnych rozwiązań, a USG 3D z pewnością do takich należy.