Jak Dbać O Włosy?
Piękne włosy od stuleci są atrybutem kobiecości.
Mówią wiele nie tylko o wyglądzie, ale również o stanie zdrowia ich właścicielki. Choć jednak wszystkie pragniemy, aby były naszym atutem, niejednokrotnie przekonujemy się o tym, że nie jest to wcale proste zadanie. Jak zatem dbać o włosy, aby efekty naszego zaangażowania błyskawicznie stały się widoczne? Mówiąc o pielęgnacji włosów już na wstępie warto skupić się na… jedzeniu. Wbrew pozorom właściwa dieta i piękne włosy mają ze sobą wiele wspólnego, trudno bowiem liczyć na to, że przestaną być one łamliwe i charakteryzować się tendencją do wypadania, jeśli nie zaczniemy wzmacniać ich od wewnątrz. W sprzedaży dostępne są suplementy diety wpływające korzystnie na kondycję włosów, wskazane jest jednak sięganie po nie jedynie w ostateczności, gdy naturalne metody zawiodą. Nawet najlepsza dieta nie zda się jednak na wiele, jeśli nie będziemy myc włosów we właściwy sposób. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście regularność, choć trudno mówić o wytycznych, które sprawdzają się bez względu na rodzaj włosów i charakter generowanych przez nie problemów. Wcale nie mniej istotne jest jednak i to, czym je myjemy, wiele osób myli bowiem właściwości szamponu oraz odżywki. Warto zatem pamiętać o tym, że szampon powinien przede wszystkim je oczyszczać, najbardziej wskazane są więc te rozwiązania, które nie posiadają sztucznych ulepszaczy.
Wzmacnianie włosów, walka z ich łamliwością, zwiększanie objętości i utrwalanie koloru to z kolei zadania, które mają do spełnienia odzywki i specjalne maski.
Ich wybór nie jest wcale uboższy niż wybór szamponów, o sukcesie można zaś mówić przede wszystkim wówczas, gdy sięga się po te, które są dostosowane do naszych potrzeb. Nie zapominamy także o znaczeniu właściwego suszenia włosów. Najbardziej pożądane wydaje się pozwolenie im na naturalną utratę wilgoci, bardzo często nie mamy jednak na to czasu. W takim przypadku wykorzystujmy jedynie chłodny strumień powietrza, w innym wypadku bowiem możemy bowiem wyrządzić im wiele szkód przyczyniając się jednocześnie do potęgowania problemów z łupieżem.