Otwieramy gabinet lekarski – kupić sprzęt czy go wypożyczyć?

Otwieramy gabinet lekarski – kupić sprzęt czy go wypożyczyć?

Otwarcie prywatnego gabinetu lekarskiego to nie lada wyzwanie. Nie dość, że musimy podjąć wiele kluczowych decyzji, to jeszcze jakoś go wyposażyć. Skąd wziąć potrzebny sprzęt? Kupić czy może jednak wypożyczyć? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Kupno sprzętu medycznego

Największą zaletą zakupu sprzętu medycznego jest fakt, że będzie naszą własnością. Możemy z nim robić, co chcemy, jest tylko nasz. Jednak nie sposób pominąć tego, że takie przedsięwzięcie jest bardzo kosztowne. Zakup solidnego i jakościowego sprzętu medycznego wiążę się z wydatkiem sięgającym kilkunastu tysięcy złotych. Otwierając gabinet ciężko zdobyć takie środki. Oczywiście możemy myśleć o kredycie, tylko czy faktycznie tego chcemy już na początku działalności? Czy warto zaciągać tak duże zobowiązanie, by wyposażyć gabinet w sprzęt? Wydatków będzie jeszcze więcej.

Wypożyczenie sprzętu medycznego

Może w takim razie wypożyczyć sprzęt medyczny? Na rynku działa wypożyczalnia, która jest w stanie udostępnić nam potrzebny sprzęt w zamian za miesięczną ratę. Taki układ wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy brakuje nam wolnej gotówki. Co więcej, wypożyczalnia sprzętu medycznego czuwa nad całym sprzętem, bierze na siebie jego serwisowanie, usuwanie usterek i dokłada starań, by zapewnić nam jak najlepsze warunki do pracy. My nie musimy się martwić o nic. Jedyne co musimy zrobić, to znaleźć kogoś, kto zapewni nam sprzęt, dogadać warunki wypożyczenia i spisać umowę, a sprzęt w ciągu kilku dni trafi do naszego gabinetu i będziemy mogli rozpocząć pracę.

Na co się zdecydować?

Ostateczna decyzja należy do każdego z nas. Widać, że zarówno kupno, jak i wypożyczenie ma swoje mocne, jak i słabe strony. Na co się w takim razie zdecydować? Jeśli dysponujesz wolną gotówką, to możesz zdecydować się na zakup sprzętu. Z kolei, jeśli nie masz zbyt dużych nakładów finansowych lub po prostu nie chcesz ich topić w sprzęcie, to zdecydowanie weź pod uwagę wynajem sprzętu medycznego.